Тел: +389 32 381 901

E-Mail:[email protected]

 

CF MOTO Z-Force 1000

SKU +++++++
755.835 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот

Z-Force 1000 е изграден на докажаната и тестирана платформа на Z8 EX со подобрени карактеристики, вклучувајќи го и новиот 962.6cc V-Twin мотор кој развива 80 КС и 82 Nm вртежен момент. 24% повеќе моќност. Електронско серво волан (EPS) за да се олесни работата на острите кривини и бавните маневри.

Возилата на прикажаните слики можат да содржат дополнителна опрема која не е вклучена во цената.

Мотор

Тип на мотор: V-Twin, 8 Вентили, DOHC, 4- Тактен
Кубикажа: 1000cc
Моќност: 59KW / 80HP @ 7000 RPM
Макс. Вртежен момент: 82Nm / 6200 RPM
Димензии на цилиндар: 91 x 74 mm
Сооднос компресија: 10.6:1
Систем за гориво: Bosch EFI
Систем за ладење: Водено
Палење: ECU

Пренос: CVTechSize / Weight

Должина x Ширина x Висина: 2870 mm x 1510 mm x 1830 mm
Мегуоскино растојание: 2040 mm
Висина на седиште: 395 mm (from footrest)
Висина од земјата: 310 mm
Капацитет на гориво: 27 L
Тежина на празно возило: 610 kg


Тркала

Тркала предни: 14 x 7.0 Alloy wheels
Тркала задни: 14 x 8.0 Alloy wheels
Гуми предни: 27 x 9-14 4PR Tubeless CST
Гуми задни: 27 x 11-14 4PR Tubeless CST


Амортизација

Предни: Double A-Arm independent suspension with remote reservoir, fully adjustable shocks
Задни: Double A-Arm independent suspension with remote reservoir, fully adjustable shocks

Кочници

Предни: Хидраулични диск кочници
Задни:
Хидраулични диск кочници


Капацитет

Влечење: 500kg
Носивост: 260kg
Зачувајте го овој производ за подоцна

Брендови