Тел: +389 32 381 901

E-Mail:[email protected]

 

CF MOTO Z-Force 550 EX

SKU ------*
516.600 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот

CF MOTO Z-Force 550 EX ќе се справи со било кој терен. Целосно натоварен со додатоци, вклучувајќи електронски серво волан (EPS), заштитен покрив и винч.

Возилата на прикажаните слики можат да содржат дополнителна опрема која не е вклучена во цената.

Мотор

Тип на мотор: Еден цилиндар, 4 - Вентили, 4 - Тактен, SOHC
Кубикажа: 495cc
Моќност: 28kW / 38hp @6800 RPM
Димензии на цилиндар: 91 X 76.2mm
Сооднос на компресија: 10.3:1
Систем за гориво: EFI (Bosch)
Макс. Вртежен момент: 46N.m / 5800 RPM
Систем за ладење: Водено
Палење: ECU

Пренос: CVTech


Должина / Тежина

Должина x Ширина x Висина: 2980 x 1430 x 1855 mm
Мегуоскино растојание: 1,830 mm
Висина од земјата: 280 mm
Систем за гориво: 26 L
Тежина на празно возило: 590 kg


Тркала

Тркала предни : 14 x 7.0 Alloy Wheels
Тркала предни: 14 x 8.0 Alloy Wheels
Гуми предни : AT 26 x 9-14 52J 70
Гуми предни: AT 26 x 11-14 66J 100


Амортизација

Предна: Независна
Задна: Независна


Кочници

Предни: Хидраулични кочници , двоен диск
Задни: Хидраулични кочници , еден диск


Капацитет

Влечење : 550kg
Капацитет на оптоварување: 230kg
Зачувајте го овој производ за подоцна

Брендови