Тел: +389 32 381 901

E-Mail:[email protected]

 

SUZUKI KING QUAD 750 EPS

SKU SUZUKI KING QUAD 750 EPS
645.135 мкд
Во Продавница
1
Детали за производотМотор
Димензии на цилиндар104.0 mm x 85.0 mm
Сооднос на компресија9.9 : 1
Тип на мотор722cc , 4-тактен, водено-ладење, DOHC
Систем за горивоИнјекција на гориво
ПалењеЕлектронско палење (CDI)
ПодмачкувањеWet Sump
Стартер Електричен стартер
Шасија
4WD4WD
Предни кочнициДиск сопирачки, двојни
Задни кочници Запечатен мулти-диск
БојаЦрвена
Тежина на празно возило329 kg
Final DriveShaft drive
Капацитет на резервоарот за гориво17.5 L
Висина од земја260 mm
Должина2150 mm
Ширина1215 mm
Висина на седиштето920 mm
Предена амортизацијаНезависна ( double wishbone, coil spring, oil damped, gas charged )
Задна амортизацијаНезависна ( double wishbone, coil spring, oil damped, gas charged )
Предни гумиAT25 x 8-12, тубулес
Задни гумиAT25 x 10-12, тубулес
ПреносCVT (V-belt), со висок / низок опсег и обратно
Меѓуоскино растојание1285 mm
Зачувајте го овој производ за подоцна

Брендови